Můj Blog

...sbírka mých myšlenek...

RSS

RSS

RSS na Seznam.cz

Přidej na Seznam

Počítadlo

TOPlist

Podporuji

Glosy

Lež má krátké nohy? A opravdu krade ten, kdo lže?

Žijeme v civilizovaném světě. Ve světě, kde se snažíme odsuzovat lež, zradu, krádeže a podobné neetické praktiky. Je na každé společnosti, aby si zvolila do svého vedení lidi, kteří budou šířit dobré jméno společnosti i svých obchodních partnerů. Najdou se však organizace, které by měly sloužit jako odstrašující příklad. V posledních týdnech se v podobné "monstrum" přeměnil hokejový klub BK Mladá Boleslav. Zmiňovaný subjekt rozjel téměř nekončící festival plný lží a neslušného chování. Co se stalo? Pro spoustu lidí se zjevně jedná o drobnost, která je ve srovnání s ostatními problémy současného světa k zavržení hodna. Jenže - právě tyhle "modly" by měly jít příkladem svým fanouškům a měly by se pokoušet nezavdávat důvody pro nenávist vůči organizaci, jejímu domovskému městu (což v případě sportovních klubů platí dvojnásob) a obchodním partnerům.
V průběhu čtvrtfinálové série se rozjela rozsáhlá mediální kampaň poukazující na prapodivné vítězství mladoboleslavského klubu proti Rebelu Havlíčkův Brod. Hosté z Vysočiny vedli v Boleslavi chvíli před koncem utkání o jeden gól, hráli v oslabení a domácí se odhodlali k power-play. Vyhozený kotouč přes všechny čáry se v této základní situaci nepovažuje za zakázané uvolnění, což ví snad již malé dítě ve věku osmi let. Bohužel toto neví profesionální a mezinárodní rozhodčí pan Šindler, který z "nelogických" důvodů převzal roli čárových rozhodčích a sám se jal přerušit hru v momentě, kdy mohli hosté do prázdné branky rozhodnout zápas. Ve včerejším rozhodujícím semifinálovém utkání se pro změnu duo rozhodčích Homola-Husička rozhodlo neuznat zcela regulérní gól brněnské Komety pro údajné sevření kotouče. Pro pány rozhodčí bych rád dodal, aby si zkusili ve vzduchu sevřít kotouč, dát si jej na hůl a hned jej poslat do branky. Jestli vám to bude trvat necelou vteřinu, pak máte pravdu. Ale pochybuji o tom.

Co je však zarážející, to je spousta lží, do které se klub zamotává ohledně kauzy s omezováním přístupu na zimní stadión na základě předložení občanského průkazu s trvalým bydlištěm v Mladé Boleslavi. Neskutečná série překrucování a výmluv nabrala směr, ze kterého se už Mladá Boleslav nejspíš nevylže. Proč? Zde je chronologicky seřazeno několik vyjádření tamních zástupců panů Šindela, Koliáše a Korose.

JAK TO BYLO S PRODEJEM VSTUPENEK?
6. března 2008, pan Koliáš
sekce Ptejte se vedení na stránkách www.bkboleslav.cz
Dobrý den. Určitě neprodáváme lístky proti OP. Jestli to někdo udělal, tak se omlouvám. Každopádně bych na některé připomínky ze strany Brna rád reagoval. Náš stadion má samozřejmě podstatně menší kapacitu než Rondo. Všechna místa k sezení na ZS jsou prodána formou permanentních vstupenek. Jediný volný sektor je právě ten, který dostal k dispozici Váš fan-club a i zde jsme museli udělat nějaké přesuny. Bohužel skutečně nemůžeme poskytnout více než 200 lístků. Prostě se sem k nám víc fandů nevejde.Pokud to berete jako omezení, já vám to vyvracet nebudu. Koliáš.

21. března 2008, pan Šindel
Pořad Buly, Česká televize
Vyprodáno v Mladé Boleslavi máme od začátku sezóny. 80% kapacity jsou permanentky, 10% vstupenky pro hráče a 10% pro VIP hosty.
Dodatek: Jak je tedy možné, že na všechny utkání základní části zel stadión prázdnotou?

22. března 2008
reportáže České Televize a TV Nova
Sektor H určen hostujícím příznivcům je dle záběrů evidentně téměř prázdný. Boleslav nakonec uvolňuje několik málo vstupenek pro brněnské hráče. Nakonec se na tribuně objevuje pár brněnských příznivců, načež komentátoři televizního vysílání na idnes.cz sdělují, že je vše v pořádku, protože se brněnští příznivci do haly dostali. Venku jich však čeká dalších 300, přitom v hale je přibližně 600 volných míst.

22. března 2008, pan Kýhos, trenér Komety Brno
článek "Hráli jsme za naše...", server www.hokej.cz
"Je smutné, že se naši fanoušci nedostali do hlediště. Jeli nějakých 300 kilometrů, přitom tribuna byla poloprázdná. To se může stát jenom v Boleslavi." postěžoval si kouč hostí Vladimír Kýhos.

JAK TO BYLO SE ZÁJEZDEM FANOUŠKŮ BOLESLAVI DO BRNA
21. března 2008, pan Šindel
článek "Ať se sedmý zápas...", server www.hokej.cz
Ke třetí bitvě do Brna odjelo jen minimum fanoušků Mladé Boleslavi. "Měli jsme obavy o jejich bezpečí, proto jsme zájezd zrušili," doplňuje.

23. března 2008, pan Šindel
článek "Hráli jsme za naše...", server www.hokej.cz
Vedení Mladé Boleslavi situaci komentuje stejně jako v pátek. "Měli jsme prodané všechny vstupenky. Před minulými zápasy jsme lístky pro příznivce hostů řešili s vedením Komety. Domlouvalo se to recipročně na úrovni fanklubů. Ovšem náš fanklub odmítl odjet na šestý zápas, jelikož se jeho členové obávali o svoji bezpečnost. Toto hledisko bylo pro nás před sedmým utkáním klíčové," vysvětlil sportovní manažer domácího klubu Jaromír Šindel.

Z těchto úryvků je zcela jasné, že mladoboleslavské vedení nemluví pravdu. Překrucuje své výroky dle aktuální potřeby a snaží si zachránit dobré jméno, které si samo pošpinilo. Nemá smysl se pachtit po tom, proč rozhodčí pískali obě série tak jak pískali. Jedno je jasné. Mladá Boleslav vyhlásila bitvu proti slušnému chování vůči soupeři. Roztrhalo všechny základy sportovní etiky, tj. úcta k soupeři a k jejím fanouškům. V Mladé Boleslavi došlo k hromadnému porušování slušného chování i zákonů, nikoliv však ze strany brněnských příznivců jak s oblibou lže pan Šindel. Nechutné a agresivní chování tamní bezpečnostní agentury, která krom přehnaného násilí i sexistickým chováním vůči brněnským dívkám i ženám, zůstala bez odezvy.

Vše končí diskriminací brněnských občanů, protože těm nejsou vstupenky prodány, protože nepochází z Mladé Boleslavi. A tak šestileté dítě, které se přijelo podívat na své hráče, musí tři hodiny trpět v zimě před stadiónem přímo za poloprázdným sektorem H. Proč? Protože se našel v republice klub, který nectí základní myšlenky sportu, nýbrž ctí řeč peněz, lží a podvodů. BK Mladá Boleslav.

Záznam rozhovoru s p. Šindelem

Poslední komentáře
08.06.2012 15:41:22: cependant for you to search engine marketing $ hahah merda seo sem
08.06.2012 11:19:22: Just adopted confirmation which a photograph of acquire is going to be used in an advertising market...
07.06.2012 23:58:23: drroykim Fantastic stage. Blogging can be extremely powerful and is also great for Search engine opt...
07.06.2012 20:16:35: Kind of fancy a go at windsurfing. Anyone tried it before? szkola windsurfingu