Můj Blog

...sbírka mých myšlenek...

RSS

RSS

RSS na Seznam.cz

Přidej na Seznam

Počítadlo

TOPlist

Podporuji

Glosy

České Dráhy podporují dobrodruhy

Pokud chcete zažít nevšední dobrodružství a přitom nechcete cestovat daleko, máte možnost. České Dráhy zřejmě vymyslely nový bonusový systém pro své zákazníky - totiž "Stezku odvahy". Nejsem v poslední době tak častý zákazník naší železniční družiny jako v době, kdy jsem jezdil na vojnu či do zaměstnání v Brně, ale i tak jsem nucen často cestovat vlakem. Posledních několik výletů po kolejích bylo poznamenáno neskutečnou várkou zážitků, o které bych se rád s vámi podělil.
Přeskočím všední věci ze života cestujících - tj. 50 minut zpoždění rychlíku již 3 stanice po té výchozí, popřípadě předražené "pochutiny" v jídelním voze. No přece nemůžete pohrdnout instantní brokolicovou polévkou za 25 korun. Stejně tak zajímavý systém v létě topíme, v zimě mrazíme... České Dráhy jsou opravdu plné překvapení.

Před koncem loňského roku jsem se vydal s partou kamarádu na hokej do Chomutova vlakem. Samozřejmě podnik nejen časově, ale docela i fyzicky (a co si nalhávat i společensky) náročný. Proto jsme se po cestě zpět už co nejdřív chtěli vidět aspoň v tom Zábřehu na Moravě, když už nikde jinde. Jenže ouha. Zrovna ten den o půlnoci se měnily jízdní řády a bohužel tuto skutečnost nezaregistroval ani www.idos.cz a dokonce ani lecjaký zaměstnanec ČD. A tak jsme byli v Praze ujištěni, že opravdu náš rychlík v Zábřehu na Moravě staví a nemusíme se ničeho obávat. K našemu překvapení měla opačný názor paní průvodčí přibližně 10 kilometrů před Českou Třebovou. "Vlak v Zábřehu nestaví, počkejte si prosím v Třebové na přípoj. Pojede vám za tři hodiny." Tahle věta šokovala naprosto všechny, kteří mířili do Zábřeha.

Například nádech omluvy ani lítosti z hlasu průvodčí nehledejte. Prostě si vystupte a nebo si dělejte co chcete, v Zábřehu nestavíme, nám je to fuk. Paní průvodčí brzo musela přehodnotit svůj názor. Zvláště aktivně si počínali rodičé čtyř malých dětí a popravdě se jim není co divit. Vlak nakonec díky ochotě vlakvedoucího a vlakového dispečera v Zábřehu zastavil.

V sobotu jsme se vypravili pro změnu do Berouna. Bylo nás šest, takže nebyl problém se někde vměstnat do kupé. Co mě však zarazilo byl průvan, na který jsme narazili při cestě do jídelního vozu. Ještě větší šok však způsobily dokořán otevřené dveře vagónu rychlíku, který si to v plné rychlosti valil na Prahu. Poněkud přihlouplý návrh kamarádky, ať dveře zavřu, jsem okamžitě zamítl. Další překvapení na nás čekalo v Praze. Osobní vlak do Berouna totiž co? Nejede! Zíral jsem na ten nápis jak Meier na Panenkovu penaltu z Bělehradu. Vysvětlení bohužel v informacích pražského hlavního nádraží nevěděl nikdo. "On ten vlak nejede? Já sama netuším, on mě nikdo nic neřekl," prozradila nám první paní. Tak jsme se obrátili na vedlejší přepážku.

"Prosím Vás, proč ten osobní vlak v 15.56 nejede?"
"No, podívejte, v 16.16 si nasedněte na rychlík, na Smíchově pak přestupte na osobní vlak do Berouna."
"Ten rychlík v Berouně nestaví?"
"Ano, staví."
"Tak to snad můžeme do Berouna jet tím rychlíkem ne?"
"Ano, to můžete."
"Hm, a proč teda nejede ten osobní vlak do Berouna?"
"Teď vám to říkám! V 16.16 si nasedněte na rychlík, na Smíchově si pak přestupte na osobní vlak do Berouna a..."

Pravděpodobně by měl někdo České Dráhy upozornit i na možnost dávat zájemcům o zaměstnání i nějaké jednoduché IQ testy.
Poslední komentáře
23.03.2008 23:41:12: To by mě zajímalo, kolika IQ testama, by jsi prošel Ty! Blbe!
09.03.2008 16:54:19: Někdy dokážou dráhy i mile překvapit. Včera při společném výletu do Berouna snad žádný problém ani n...
19.02.2008 08:40:10: Na druhou stranu ČD poskytují i něky lahůdkové pohledy pro fandy železnice - před několika lety se m...