Můj Blog

...sbírka mých myšlenek...

RSS

RSS

RSS na Seznam.cz

Přidej na Seznam

Počítadlo

TOPlist

Podporuji

Cestopisy

Expedice "Králický Sněžník" - díl 2.

První díl jsem ukončil u lovecké chaty Babuše, kde jsme celá pětičlenná skupinka v klidu pojedli a doplnili tekutiny. Nikdo nemohl tušit, že než dorazíme do Dolní Moravy, tak je to naposled, co jsme si užili u jídla a pití trochu pohodlí. Pravda také u Babuše to bylo poprvé, co jsme uslyšeli hrom. Sice z dálky, ale slyšeli. Vesměs jej ale nikdo nebral vážně, takže jsme vyrazili směr další záchytný bod - vrchol Podbělka.

Na Podbělce, která se nachází ve výšce 1307 metrů nad mořem, jsme se zastavili jen na chvilku. Zapsali jsme se do vrcholové knihy, přičemž jsme už nezapomněli ani poznamenat. že se blíží bouřka. Poslední věta byla sepsána následovně: "Zazněl hrom, a tak zdrháme dom." Domů jsme se ale rozhodli "zdrhat" přes vrchol Králického Sněžníku, a tak jsme se od Podbělky vydali dále po modré značce směr vrchol Sušina (1321 m. n. m.). Mezi Podbělkou a Sušinou se nachází spousta předválečných opevnění, u samotného vrcholu Sušiny také rašeliniště. Od této chvíle jsme se začali stáčet víc na sever a později severozápad, čímž jsme dali možnost bouřce, aby nás dostihla.

Než jsme došli na další vrchol, tentokrát Černá kupa, od kterého se pak trasa táhne po hřebenu, už začalo pršet. Nic už mi nevadilo, že jsem při cestě na Babuši nabral vodu do boty. Po chvilce déšť ustal a beetdeem pronesl slavnou větu, že je po dešti. Když jsme ušli nějakých padesát metrů po hřebenu, nekryti lesem a na plno cítící sílu přicházející bouře, začalo pršet znovu. O pár desítek metrů dál nás už zasáhla pohroma v plné své síle. Během pár vteřin jsme byli všichni durch mokrý a navíc velmi studený vítr ze západu nás dokázal i hezky zmrazit. Nejdůležitější však bylo, že jsme neztratili humor. S písničkami jako "Kapkama se proplétám" či "Prší prší" jsme dorazili doslova šíleným tempem k chatě horské služby. Odtud to na vrchol bylo již necelé tři kilometry. Zůstali jsme chvíli schováni před deštěm, ten naštěstí ustal docela brzo.

Greenek chtěl pokračovat v cestě nahoru, ale nejdřív nesdílel jeho myšlenku nikdo z ostatních. Nakonec já, právě Greenek a Keny jsme opravdu vstříc vrcholu vyrazili a jak jsme později zjistili, absolutně jsme toho nelitovali.

Poslední komentáře
09.07.2009 05:57:05: Lást minute Řecko Lást minute Řecko, Kréta, Chalkidiki, Korfu, Lefkada, Rhodos, Zakynthos, Řecko...