Můj Blog

...sbírka mých myšlenek...

RSS

RSS

RSS na Seznam.cz

Přidej na Seznam

Počítadlo

TOPlist

Podporuji

Cestopisy

Expedice "Králický Sněžník" - díl 1.

Před pár týdny padla na chatu myšlenka, že bychom mohli někdy uskutečnit výstup na Králický Sněžník od greenka z chalupy. Postupně myšlenka zrála, až v sobotu 26. května 2007 definitivně uzrála a my jsme se na vrchol vydali. Ve Skleném na chalupě jsme však zakotvili již v pátek. V brzkém odpoledni dorazila první část "expedice" (má maličkost, greenek, Lucka a beetdeem). Dovezli jsme zásoby proviantu a vydali se napustit i bazén, poněvadž jsme jasně očekávali i krásné počasí. Po vybalení věcí šel greenek ukázat beetdeemovi ohniště, na kterém se pak upraví masíčko. Od té doby se začal psát příběh výpravy na Králický Sněžník.

Po chvilce jsme otevřeli zásoby proviantu a jako první to odnesl všude milovaný fernet citrus. Dovezli jsme ho dva litry, ty ovšem zmizely ve třech lidech během 3 hodin. Beetdeem s greenkem do toho dali i nějaká Frisca a Desperada. V osm pak dorazili na místo určení i Kuba s Kenym. Ti naštěstí zásoby citrusu doplnili, což už ale více méně bylo poměrně jedno beetdeemovi, který o chvíli později zmizel a až do rána jej už nikdo neviděl. Co se musí uznat, že maso bylo perfektní. Krkovičku přetřel greenek směsí, kterou si už sám přesně nepamatuje, co v ní bylo, ale nejspíš česnek, saturejka, grilovací koření a nějaký ten olej. Stehýnka pak udělal mírně sladký na medu. Já jsem teda spíš ujel na té krkovičce, ke stehýnku jsem se spíš jen tak přiblížil než abych to doopravdy nějak hltal.

Z jídla skoro nic nezbylo i přes skutečnost, že beetdeem večeři propásl. Poté jsem si z hecu dal čtyři tempa v bazénu, kde voda dosahovala ukrutné výše pěti stupňů. Jen doufám, že Keny tu fotku nesmazal. Teď přemýšlím, že jsem si byl možná zaplavat už před večeří, no fakt nevím. Zatímco všichni utekli spát, já, Keny a Kuba jsme vydrželi vzhůru skoro do půl druhé. Rozebrali jsme filmové horory, fotografování blesků i všechno možný a nemožný. Pak jsme se vydali na kutě.

Kuba musel bohužel ráno do obchodu otevřít, a tak jsme vyrazili po úklidu a snídani (v mém případě čaj, citrus a koláček) jsme v 9:30 nastoupili na trasu s jediným cílem - vrchol Králického Sněžníku. Kdekdo by řekl, že se vlastně jednalo o jednoduchý výstup, ale opak byl pravdou. Z pěti členů expedice vystoupali na vrchol jen tři. Ale nutno říci, že cesta nakonec byla náročnější, než jsme sami čekali. Ze SKleného jsme vyrazili směr Sutě a takový první větší záchytnější bod - loveckou chatu Babuši. Na Sutích už padlo první občerstvení. Celou cestu svítilo sluníčko a popravdě s příbývajícími kilometry nahoru i trošku dusno. Další pauzu jsme po cestě udělali právě až na lovecké chatě Babuše. Zde už jsme doplnili energii jídlem a pitím všichni, greenek si dal i dvě cigaretky a na po chvíli jsme se vydali již po modré trase směr vrchol Podbělka. To jsme měli za sebou již čtyři kilometry. O těch dalších kilometrech směrem k vrcholu pak zase příště.

Poslední komentáře
28.05.2007 14:22:04: Ona ta koupel byla na víckrát.. je třeba brát do úvahy, že sice voda měla 5 stupňů, ovšem citrus 37 ...
27.05.2007 22:23:32: tak ta koupel byla ještě před večeří...když jsme jedli tak už byla pomalu tma jak v p...ytli
27.05.2007 18:11:26: Jinak, už jsem se naučila i podepsat...takže ten první příspěvek je taky můj :D
27.05.2007 17:57:35: Tak už umím naložit pěkně maso :D.... Trišku mě zamrazilo při čtení studené koupele... a ani neudivi...